יין אדום

ארוחה טובה וכוס יין אדום משובח ליד הם ללא ספק סעיף בולט תחת הכותרת ״החיים הטובים״. בזוג, עם חברים, בבית או בחוץ, בצהריים או בערב – כל כך פשוט וכל כך מהנה. 

פילטרים:
סגור
מיין לפי:
פילטרים:
רזרב GOLD קברנה סוביניון

3 ב-110 ש"ח

₪ 46

מחיר רגיל

₪ 40

מחיר מועדון

רזרב GOLD מרלו

3 ב-110 ש"ח

₪ 46

מחיר רגיל

₪ 40

מחיר מועדון

פטיט UF קברנה סוביניון

אזל מהמלאי

₪ 125

מחיר רגיל

₪ 105

מחיר מועדון

₪ 110

מחיר רגיל

₪ 99

מחיר מועדון

₪ 90

מחיר רגיל

₪ 75

מחיר מועדון

₪ 79

מחיר רגיל

₪ 65

מחיר מועדון

₪ 230

מחיר רגיל

₪ 210

מחיר מועדון

7007422

7003036

7002881

7002880

7008669

₪ 65

מחיר רגיל

₪ 56

מחיר מועדון

ריחן אסמבלאז', יקבי ברקן

2 ב-110 ש"ח

₪ 70

מחיר רגיל

₪ 60

מחיר מועדון

₪ 65

מחיר רגיל

₪ 56

מחיר מועדון

₪ 135

מחיר רגיל

₪ 110

מחיר מועדון

7008668

7007422

7008578

₪ 75

מחיר רגיל

₪ 65

מחיר מועדון


ההיסטוריה של היין האדום

היין האדום נחשב לעתיק יומין, והיה נהוג להשתמש בו כבר מלפני כ- 8000 שנים. היין האדום לקח חלק דומיננטי בתרבות, במיוחד במצרים, יוון ורומא העתיקה, ומעבר לכך גם תפקיד פולחני דומיננטי. עד היום היין האדום לוקח חלק בטקסים דתיים שונים, כמו בטקס קידוש השבת וגם בטקס ההבדלה. בעבר נהגו לשמור את היין האדום בכדים גדולי ממדים וליישן אותו במשך שנים, יחד עם חומרים אנטי – בקטריאליים – והיום השיטות התפתחו וכוללות בעיקר שמירה ויישון של היין בחביות עץ או במכלי נירוסטה גדולים.

כיצד מיוצר יין אדום?

יינות אדומים מקבלים את צבעם מתהליך הייצור בו נמעכים הענבים והצבע האדום של קליפת הענב, משאיר את צבעו. יינות אדומים מיוצרים מענבים שחורים או אדומים. תהליך ההכנה של כל יין אדום יתחיל בהפרדה של הענבים מהאשכול, ובמעיכתם יחס ליצירת מיץ. לאחר מכן, עוברת התערובת הליך תסיסה, בו נוצר האלכוהול בזכות שמרי היין. בהמשך, התערובת שנוצרה תעבור סינון כדי להיפטר מהקליפות וליצור משקה נקי וחלק. השלב האחרון הוא שלב היישון, בו היין יישאר ויתיישן בחביות או מכלי נירוסטה גדולים, ולאחריו, תהליך הביקבוק הסופי.

מה ההבדלים הבולטים בין סוגי היין האדום?

דרגת יובש

סוגי היין האדום השונים נפרדים בעיקר בזכות רמת היובש שלהם, וכך ישנם יינות יבשים לחלוטין, חצי יבשים, ויינות מתוקים. דרגות היובש, הן למעשה רמות המתיקות והסוכר שקיימות ביין – כאשר ביין המתוק תהיה רמת סוכר גבוהה, וביין היבש תהיה הרמה הנמוכה ביותר, והמרירה אפילו.  

זן הענבים

זני הענבים, ישנו לחלוטין את סוג היין, הטעם והיוקרה של היין. בין הזנים הנפוצים והבולטים נמצא את ענבי קברנה סוביניון, ענבי מרלו, ענבי שיראז, מלבק וכדומה. לכל זן יש כמובן טעם שונה, רמת מתיקות שונה, עובי קליפה וצבע אחר, ובהתאם היינות שמופקים מהזנים השונים נבדלים ונחשבים יותר או פחות.

האזור בו גדלים הענבים

האזור בו גדלים הענבים, חשוב וקריטי גם כן להבדלה בין סוגי היין ולהבחנה ביוקרה ובטיב שלהם. ישנם אזורים מסוימים בעולם שידועים בהפקת ענבים איכותיים ויוקרתיים יותר מאזורים אחרים, לכן מדובר בהבדל קריטי גם כן שמומחי היין ישימו עליו דגש.

יין אדום טוב לבריאות?

ובכן, יין אדום אכן מחזיק בסגולות רפואיות שונות, ורופאים וחוקרים שונים ממליצים על שתייה שלו באופן תדיר. כמובן ששתייה מופרזת אינה בריאה וזיקה כמו כל שתייה ומפרזת של אלכוהול, אך שתייה תכופה ומאוזנת יכולה להזין את הגוף בנוגדי חמצון, לסיכון נמוך יותר למחלות לב ולחץ דם, ועוד.

מה אוכלים ליד יין אדום?

יין אדום הוא יין שמתאים והולך עם סוגים שונות של מנות וארוחות, ושפים וייננים שונים מקפידים על התאמה בין סוג היין לסוג המנה. כך למשל יין אדום נחשב למתאים ומומלץ לצד מנות של בשר אדום, מנות של פחמימות כמו שנהוג למשל במטבח האיטלקי לרוב, דגים, ועוד. עבור מרחיקי הלכת, תוכלו למצוא באינטרנט ובספרים המלצות ספציפיות של זן הענבים המתאים ביותר מתוך זני היין האדום, ולהשקיע בהתאמה מושלמת של סוג היין למנה עצמה, כפי שקבעו החוקרים והמומחים.