וודקה

אף אחד לא יודע מהו מקורה של הוודקה, אבל כולם יודעים שאין אירוע בלעדיה. בצ׳ייסר חזק ומעורר או כבסיס לקוקטיילים, הוודקה מקבלת מקום של כבוד בבית הישראלי וכנראה, מסיבה טובה.

פילטרים:
סגור
מיין לפי:
פילטרים:

₪ 173

מחיר רגיל

₪ 153

מחיר מועדון

₪ 74

מחיר רגיל

₪ 64

מחיר מועדון

₪ 85

מחיר רגיל

₪ 70

מחיר מועדון

7005457

6005410

₪ 200

מחיר רגיל

₪ 176

מחיר מועדון

₪ 170

מחיר רגיל

₪ 156

מחיר מועדון

₪ 399

מחיר רגיל

₪ 360

מחיר מועדון

7005640

7003905

7003010

₪ 195

מחיר רגיל

₪ 170

מחיר מועדון

7002860

7002238

7009189_2

6006922

₪ 300

מחיר רגיל

₪ 266

מחיר מועדון


ההיסטוריה של הוודקה

הוויכוח על מקור הוודקה מעולם לא הוכרע. חלק טוענים שהיא נוצרה לראשונה ברוסיה, וחלק טוענים שהמקור הוא דווקא פולין. הטענה המרכזית של הפולנים היא שחוקרים פולנים טוענים למציאת הוודקה בכתבים שנוצרו בתחילתה של המאה ה15, בעוד ובמקורות הרוסיים היא נזכרת רק במאה ה18. אחרים טוענים שהוודקה יוצרה בבסיסה כבר במאה השמינית לספירה. אין ספק שמקורה של הוודקה נתון לוויכוח, אך באופן כללי היא מיוחסת  בתרבות להמצאה רוסית, שכן היא גם כה נפוצה ואהודה ברוסיה.

מה היא וודקה וממה עשויה הוודקה הפופולרית?

וודקה היא משקה שקוף וחסר צבע ששייכת על כן למשפחת המשקאות הלבנים, לצד הג'ין והרום. הוודקה הקלאסית מופקת מהתססה ולאחריה זיקוק של דגנים או של תפוחי אדמה. החומרים העיקריים בוודקה הם אתנול שהוא למעשה אלכוהול ומים, לכן טעמה כה חזק, אולי מהחזקים שבמשקאות האלכוהוליים החריפים. כך אחוזי האלכוהול הנפוצים בוודקה נעים בין 30 אחוזים ל- 70, והממוצע הנמכר בהמונים עומד על כ- 40 אחוזים בלבד.

יתרונות וחסרונות במשקה האלכוהולי וודקה

לוודקה נחשבים כיום יתרונות מסוימים, אך גם חסרונות בשתייה מופרזת שלה, וחשוב להכירם לפני השימוש. מצד אחד במינונים מבוקרים האתנול שהוא המרכיב המרכזי בוודקה נחשב לחומר רפואי מרפא שמונע מחלות, ותורם לתוחלת חיים ארוכה. מהצד השני, שתייה מופרזת מדי של וודקה עשויה כמובן לפגוע בכבד ובמערכות הלב, תסמינים שקורים כמובן בכל שתייה מופרזת של אלכוהול.

איזה מותגי וודקה מפורסמים כיום?

הוודקה מיוצרת כיום על ידי מגוון של יצרנים, כאשר רבים מהם מגיעים באמת מרוסיה. המוכרים והנפוצים שבהם בארץ הם אבסולט וודקה, אייסברג, גריי גוס, וודקה ואן גוך, חורטיצה, סמירנוף, ועוד רבים. כל מותג וודקה ייצר אותה עם תבלינים שונים ועם תרכובת שונה של אלכוהול ומים. בכל הנוגע לעולם הוודקה, הזיופים הם רבים וכדאי לשים דגש על זהירות ואיכות ברכישת וודקה, ולוודא שקניתם אותה מחברה מוכרת ונודעת ולהימנע מסיכונים.

איזה קוקטיילים נפוצים עם וודקה?

הוודקה היא משקה קלאסי לצ'ייסרים ושוטים וזו באמת התצורה האהובה והמועדפת שלה, אך היא גם אהודה ונעימה מאד בתוך קוקטיילים, ובמרוץ השנים פותחו מספר קוקטיילים מרכזיים המכילים ומבוססים על המשקה האלכוהולי וודקה:

בלאדי מרי

בלאדי מרי הוא קוקטייל מפורסם על בסיס וודקה ומיץ עגבניות. הקוקטייל מכיל לעיתים גם טבסקו ותבלינים שונים, שמתווספים לרוטב עגבניות וכמות מכובדת של וודקה. בחלק מהגרסאות, נהוג להוסיף גם מרק בר, חזרת, או תוספות שונות. הבלאדי מארי תקושט לרוב במקל סלרי או לימון.

לגונה כחולה

קוקטייל הלגונה הכחולה הוא קלאסיקה מתוקה שיורדת חלק בגרון. הקוקטייל בעל הצבע הכחול החזק מורכב מלימונדה, וודקה וליקר קוראסאו כחול שנותן את הצבע הכחול החזק לקוקטייל. הלגונה  הכחולה נחשבת לקוקטייל חופים משובח, קליל ומתוק וללא טעם חריף או חזק מדי.

מוסקו מיול

הקוקטייל מוסקו מיול הוא קלאסיקה מפורסמת, שכוללת וודקה, ליים, ובירת ג'ינג'ר. הקוקטייל כולל טעם חזק של ג'ינג'ר וחמיצות מיוחדת שמתאזנת על ידי הוודקה. הקוקטייל אהוד על ידי מביני עניין באלכוהול וחובבי הוודקה וטעמה החלק בתוך הקוקטייל.