מים מוגזים

מים מוגזים או בשמם המוכר יותר, סודה, מיוצרים היום על ידי כל חברת משקאות. סודה היא לכאורה "רק" מים מוגזים, אבל לא הרבה יודעים שלכל סודה, אישיות משלה.

פילטרים:
סגור
מיין לפי:
פילטרים:

₪ 73

מחיר רגיל

₪ 64

מחיר מועדון

₪ 115

מחיר רגיל

₪ 103

מחיר מועדון

₪ 140

מחיר רגיל

₪ 120

מחיר מועדון

₪ 40

מחיר רגיל

₪ 35

מחיר מועדון

₪ 79

מחיר רגיל

₪ 69

מחיר מועדון

₪ 150

מחיר רגיל

₪ 132

מחיר מועדון

₪ 119

מחיר רגיל

₪ 104

מחיר מועדון

₪ 54

מחיר רגיל

₪ 44

מחיר מועדון

₪ 180

מחיר רגיל

₪ 169

מחיר מועדון

₪ 55

מחיר רגיל

₪ 45

מחיר מועדון

₪ 124

מחיר רגיל

₪ 120

מחיר מועדון

₪ 120

מחיר רגיל

₪ 109

מחיר מועדון


סודה – הרבה יותר מסתם מים מוגזים

מים מוגזים, סודה או מי סודה, הוא משקה שכולל מים, יחד עם פחמן דו חמצני שהומס בתוכם – וזה התהליך שמייצר את התסיסה והגזוז שבמים. המים המוגזים האלו הם למעשה הבסיס בכל המשקאות הקלים והמוכרים לנו: פנטה, קולה וכדומה. את הסודה ניתן כמובן לצרוך גם בגרסה המקורית והנקייה שלה ללא או טעמים המוספים לה בדרך מלאכותית, מה שהופך אותה לאופציה הבריאה יותר מבין כל המשקאות המוגזים. כחלק מתהליך ההגזה מוכנס פחמן דו חמצני דחוס אל המים. הלחץ שנוצר, יוצר מסיסות וממוסס כך את הפחמן הדו חמצני בתוך המים באופן אינטנסיבי. לחץ זה, משתחרר כמובן עם פתיחה של הבקבוק, פתיחה שמשחררת את המשקה מהלחץ שהיה מצוי בו – תהליך שמעלה מעלה את בועות האוויר במים עם השתחררות הלחץ שהנוזל היה נתון בו.

ותיקים וטובים – ההיסטוריה של המים המוגזים

מים מוגזים הם כל כך ותיקים בתפריט המשקאות שלנו, שנראה שהם פשוט היו כאן מאז ומתמיד. אם רוצים להיות מדויקים יותר, ידוע שכבר במאה ה-18 החל תהליך הייצור הראשון של המים המוגזים. בשנת 1772 פורסם מאמר בשם "הרווית מים עם פחמן דו חמצי", שהוא בעצם התהליך המקביל לייצור הסודה שאנחנו מכירים היום. מאז בועות רבות עברו בנהר, הניסיונות המשיכו, הטעמים נוספו וכך נוצר לו גל משקאות מוגזים חדש – מים מוגזים בטעמים.

איזה סוגי תסיסה קיימים למים מוגזים?

שלל המים המוגזים הנמכרים כיום, כוללים בעצם כמויות וריכוזים שונים של תסיסה ושל המסת פחמן דו חמצני בתוכם. כך נוכל למצוא תסיסה עדינה, 'מוגז עדין', שכולל גזים עדינים ופחותים יותר, כמו גם תססיה אינטנסיבית יותר. כל מותג מרכזי של סודה כמו פרייה או סן פלגרינו, יציעו את הסודה בריכוז מעט שונה של תסיסה, לכן כדאי לבדוק את השטח ולראות מה המותג שהכי מתיישב עמכם ונעים לכם בפה.

כל מה שתוכלו לעשות עם מים מוגזים

פשוט לשתות – כמה פשוט, ככה טוב. רבים נהנים משתיית סודה ומים מוגזים כפי שהם, וללא תוספות שונות כמו סוכרים, טעמי פירות או תבלינים שונים כפי שנהוג בשאר המשקאות הקלים והמוגזים. מדובר במשקה שיכול להקל על צרבות וכאבי בטן, כמו גם כאבי גרון, ורבים נהנים מהטעם ומהגזוז הטבעי שהמים המוגזים מאפשרים לנו, ללא מתיקות מיותרת.

ערבוב ויצירת משקאות ממותקים – מכירים את הגזוז הקלאסי? הוא כל כולו מים מוגזים טעמים שונים. את המים המוגזים תוכלו לערבב עם מיץ פטל, תרכיזים בטעמים שונים, אפילו סיידר תפוחים לאוהבי הגרסה המוגזת שלו.

ערבוב עם אלכוהול – המים המוגזים הם כוכב הערב כשמדובר בערבוב ויצירת משקאות אלכוהולים וקוקטיילים. המים המוגזים מאפשרים לייצר משקאות קלילים יותר עם טוויסט מעקצץ ונעים בפה. המיקס הנפוץ והאהוב הוא וודקה עם מים מוגזים, וכמובן הקוקטייל המפורסם אפרול שפריץ, גם הוא איך לא? מכיל מים מוגזים.