מכבי

אין הרבה דברים שמלווים אותנו לאורך השנים. שהם גם נוסטלגיה וגם כאן ועכשיו. בירה מכבי היא כזאת. בירה מכבי היא אחת הבירות הישראליות האהובות והמוכרות ביותר. 

פילטרים:
סגור
מיין לפי:
פילטרים:

₪ 132

מחיר רגיל

₪ 123

מחיר מועדון

₪ 150

מחיר רגיל

₪ 137

מחיר מועדון


מה מכילה בירה מכבי וכיצד היא מיוצרת?

מכבי היא בירת לאגר המיוצרת מתהליך הרתחה ותסיסה, משמרי לאגר ולא שמרי אייל כמו שלל בירות אחרות. בירה מכבי עשויה מ-100% של לתת אירופאי, לכן גם נחשבת לבירת פרימיום. בירה זו מיוצרת בארץ על ידי המפעל טמפו, שאחראי לייצור של משקאות ובירות נוספות כמו גולדסטאר.

ייצור בירה מכבי מיוצר בדומה לייצורן של שאר הבירות מסוג לאגר, שמכינים משמרי הלאגר ולא משמרים אחרים. בסוג ייצור כזה, מבשלים את הבירה בטמפרטורת תסיסה יחסית נמוכה, בין 4 - 15 מעלות בלבד, לעומת שמרי האייל שנהוג לבשל אותם בטמפרטורה גבוהה יותר. לאחר מכן, מקררים ומעבירים את הבירה שבושלה לחביות אלון, ולאחריהן לבקבוקים ולתפוצה.

מה הופך את בירה מכבי לכה מוכרת ופופולרית?

בירה מכבי היא אחת המוכרות והנצרכות בישראל, ועומדת על כ- 11 אחוזי של צריכה מתוך צריכת הבירות בישראל. ההצלחה שלה נובעת גם מהעובדה שבירה זו זכתה במספר תחרויות בינלאומיות וב- 4 מדליות זהב. הבירה מיוצאת גם לחוץ לארץ, וזוכה להצלחה וקהל לקוחות קבוע ופופולרי כבירה ישראלית ומקומית אהודה.

מה ההיסטוריה של בירה מכבי?

בירה מכבי הושקה והחלה להיות מיוצרת בשנת 1964, ובתחילת ייצורה היא נועדה להיות בירת פרימיום שמיוצאת לחוץ לארץ, או נמכרת בארץ לקהל צרכנים איכותי ולמסעדות יוקרה. בירה מכבי נקראת על שם המכבים, לכן גם על התווית הישנה שלה בשנות ה-70, היתה מצוירת דמות של לוחם מכבי. בעבר, בירה מכבי הכילה 4.9 אחוזי אלכוהול, ומאז שנת 2009 היא מכילה 5 אחוזי אלכוהול.

איזה מהדורות פופולריות חשוב להכיר?

מכבי – בירה מכבי הקלאסית, היא בירת לאגר בהירה שמכילה 5 אחוזי אלכוהול. הבירה עומדת בקריטריונים המחמירים של חוק טוהר הבירה הבווארי ומשם גם מגיע המתכון שלה, יחד עם לתת אירופאי במאת האחוזים. הבירה מזוהה עם הייצור המקומי והישראלי, ומככבת בליין הבירות הישראלי כבר משנות ה- 60.

מכבי 7.9 – בירה מכבי 7.9 היא מהדורה מיוחדת של בירת המכבי, שייחודה הוא בכמות האלכוהול הגבוהה שמציעה – 7.9 אחוזי אלכוהול. כמות האלכוהול במהדורה זו הפכה את המכבי הקלאסית לבירת לאגר עוצמתית וטעימה, מלתת אירופאי.

מתי נהוג לשתות בירה מכבי?

אירועים וחגיגות – בשלל אירועים, חתונות ומסיבות שונות בירה מכבי מככבת ונוכל למצוא אספקה שלה כמעט בכל אירוע. מאחר ומדובר בבירה מקומית ואהובה נמצא אותה כמעט בכל אירוע וחגיגה.

יציאות וברים – בירה מכבי נפוצה ובולטת בכל בר, מסעדה, סופר ואירוע שהוא כיום בארץ, בהתאם גם פופולרי מאד למכור ולשתות אותה בברים ובכל מפגש חברתי.

״על האש״, בילוי ביום קיצי או ישיבה בחוף הים – בירה מכבי מתאימה בדיוק לכל יום קיצי, ישיבה בים, ברביקיו, ומשקה קליל אחרי הצהריים.

רכישה מרוכזת של ארגזים – בירה מכבי ניתנת לרכישה בארגזים ובמארזים מיוחדים, דבר שהופך את רכישתה לפשוטה ונוחה וכך רבים בוחרים לרכוש מארזים מרוכזים של בירות מכבי, לשימוש רחוק טווח.

מה ההבדל בין בירת מכבי לבירת אייל?

בירה מכבי היא בירה שמיוצרת משמרי לאגר, דבר שמסווג אותה באופן השונה מבירות העשויות משמרי האייל. מלבד אופן הייצור השונה, הטעם הנוצר בבירות הלאגר כמו מכבי הוא טעם עוצמתי של לאגר, מוכרו אהוב, לעומת שמרי האייל שלרוב יוצרים טעם עשיר ומגוון יותר מכך.