היינקן

לסיים יום עבודה, לחלוץ נעליים, לפתוח את המקרר ולשלוף משם בקבוק הייניקן קר. יש יותר טוב מזה? בירת היינקן היא אחת מבירות הלאגר המוכרות והאהובות בארץ ובעולם. 

פילטרים:
סגור
מיין לפי:
פילטרים:

₪ 140

מחיר רגיל

₪ 130

מחיר מועדון

24 בקבוקי בירה Heineken

נותרו 6 פריטים בודדים

₪ 169

מחיר רגיל

₪ 150

מחיר מועדון

BEST SELLER

₪ 300

מחיר רגיל

₪ 288

מחיר מועדון

7001045_24

3001588_24

₪ 100

מחיר רגיל

₪ 90

מחיר מועדון


כיצד מיוצרת היינקן?

היינקן היא בירת לאגר, כלומר בירה שנוצרת מהתססה של שמרי הלאגר ולא האייל. הייחוד של בירת ההיינקן לעומת בירות אחרות הוא שזו מייצרת טעם טבעי לגמרי, מאחר ומאז ומתמיד היא מיוצרת בעזרת 3 מרכיבים בלבד – מים, כשות ושעורה. תהליך ייצור ההיינקן דומה לתהליך הייצור של כל בירה אחרת – כלומר מתחיל בהרתחה של הדגן, וממשיך לאחר ההרתחה, להוספה של השמרים למיכל התסיסה, תהליך בו נוצר בעצם האלכוהול.

מה ההיסטוריה של ייצור היינקן?

ההיינקן, היא בירת לאגר שמקורה בהולנד, וייצורה והנפקתה מתחילים עוד מסוף המאה ה19. שמה של הבירה, נקרא בעצם על שם איש העסקים שרכש את המפעל הראשון והחל לייצר את הבירה. עם קנייתה הראשונה, החלה החברה להתפתח ולפתוח עוד ועוד סניפים ברחבי הולנד. באמצע המאה  העשרים החלו לייצא את ההיינקן גם לאירופה ואפריקה, ומאז הכל היסטוריה. לאט התפשט שמה של ההיינקן, עד שכיום היא כבר נמכרת ב170 מדינות ברחבי העולם. מאז הקמת המפעל, מתכון ההיינקן לא שונה כלל עד ימינו. מעניין לראות שסמל ההיינקן, הכוכב האדום – דומה לסמל בירת גולדסטאר, כאשר שניהם מציגים סמל של כוכב אדום בעיצוב מעט שונה. הסיפור מאחורי הסמלילים, הוא בסמלה של גילדת ייצור הבירות במאה ה- 19 אליה שואפים המותגים הללו להתחבר ולסמל.

מי אחראי לייצור ההיינקן בישראל?

חברת טמפו משקאות, שאחראית גם לייצור של מגוון משקאות ובירות אחרות בארץ, החלה לייבא את היינקן לארץ בשנת 1992 וכיום היא כבר מייצרת את בקבוקי הבירה בעצמה. מרגע הגעת המותג לארץ, הוא נחשב לפופולרי ואף תופס כ- 10 אחוזים מנתח שוק הבירות בארץ. מאז בירות היינקן נמכרות בכל בר, סופר ופיצוציה, ונחשבות לאהודות ומבוקשות בישראל.

איזה מותגי היינקן פופולריים ומוכרים?

במרוץ השנים, הוציאה היינקן כמה מותגים שונים, כאשר החדש שבהם הוא הבירה ללא אלכוהול כלל. הבירה הפופולרית ביותר היא בירת ההיינקן הקלאסית, שיש בה 5 אחוזי אלכוהול, אך לאחרונה המותג החדש של היינקן – היינקן 0.0, הופך למבוקש גם כן. היינקן 0.0 היא בירה ללא אלכוהול, כזו שמתאימה לקהל הנוהגים, לנשים בהריון, ולכל קהל שלא מתאים לו לצרוך אלכוהול באמצע היום או לפני השינה. הטעם של הבירה הנו די רגיל ומשומר, למרות שאין בה אלכוהול, לכן כבר הפכה פופולרית ונוחה עבור רבים.

מלבד היינקן 0.0 וההיינקן הקלאסית, נמצא גם מותגים רבים שהיינקן ייצרה או רכשה וניכסה במהלך השנים למשל מרפי סטאוט, טקט מקסיקני, בוהמיה, והמוכרת שבהם היא בירת סול - שנכנסה למיינסטרים בעולם האלכוהול בשנים האחרונות.

מתי נהוג לשתות בירת היינקן?

עולם הספורט – בירת היינקן מזוהה עם משחקי הספורט, ונחשבת לאחת הבירות הספורטיביות – עד שאפילו יצא ליין של בקבוקים המעוטרים לליגת האלופות. אם התכנסתם לצפייה משותפת במשחק כדורגל, כדורסל או אולימפיאדה – סביר להניח שעל השולחן, ליד החטיפים, יהיה גם הייניקן.

אירועים וברים – מאחר ובירת היינקן היא אחת המוכרות והפופולריות, ותופסת כ- 10 אחוז מנתח שוק הבירות ורכישתן – נמצא גם היינקן בארוחות משפחתיות, ישיבות עם חברים ואירועים רבים, וכן נהוג להזמין את הבירה גם בברים, מסיבות וכדומה באופן סטנדרטי ונפוץ. היינקן היא הבחירה הנפוצה והאהובה של רבים, ולכן נמצא אותה בקלות בכל מסעדה, סופר ובר.