כולם מכירים את השילוב בין יין לגבינות, אבל לא מעט פודיז בטוחים שדווקא בירה עשויה להיות ההתאמה המושלמת לפלטת הגבינות של שבועות. יוסי בוזנח עם כמה כללים שכדאי להכיר

 

לקראת חג השבועות ערכנו טעימה של בירה וגבינות. כולם מכירים את צמד המילים יין וגבינות, אך מתברר שבמקרים רבים הבירה היא זו שתשתלב בצורה שלמה ומחויכת יותר, תשאיר מקום לגבינות להתבטא ותייצר פסיפס טעמים נפלא עם הגבינה. למעשה, יש לא מעט “פודיז” שסבורים שכאשר רוצים לקיים טעימה של מספר סוגי גבינות, דווקא בירה תתאים יותר מיין.

אתם מוזמנים להצטרף אלינו למסע מרתק בעולם מפתיע של טעמים ושילובים, אבל עוד לפני שננסה לנסח כמה כללי אצבע, צריך לענות על שאלת מפתח: למה בירה?

ובכן בירה היא משקה מגוון ועשיר בטעמים. בעלת מנעד סגנונות המאפשר חיבור נפלא לגבינות. חלקם הם טעמים משלימים, שמעצימים את הגבינה. חלקם מתנגשים מעט ומייצרים שילוב חדש ומרתק, ובחלק מההתאמות, הבירה פשוט נותנת מקום לגבינה ומאפשרת לה להתבטא בעוצמה.

הוסיפו  לכך את ההגזה של הבירה, שמרעננת את החך בין ביס לביס – והתוצאה נפלאה.

 

עושר הטעמים והסגנונות של הגבינה, ביחד עם הקלילות המחויכת שבירה מביאה איתה, הופכים ערב של בירה וגבינות לחוויה מרתקת, הרפתקה מלאת חן וטעם, אך בלי כובד הראש שלעיתים מאפיין התאמה של יין לגבינות. ההצעה שלנו, למי שמקיים ערב שכזה, היא להשאיר את הבירות והגבינות זמינות לאורך כל הטעימה, כדי שניתן יהיה לחזור ולהתעכב על שילוב מסוים או לנסות (למשל) גבינה אחת שאתם אוהבים במיוחד, עם מספר סגנונות של בירה, עד למציאת ההתאמה המושלמת עבורכם.

עקרונות השידוך של בירה או יין לאוכל דומים, אין פה איזו תורה מתוחכמת שרק מומחים יכולים לצלוח. ובכל זאת, הנה מספר כללים בסיסיים שכדאי לקחת בחשבון:

עוצמה, גבינה עדינה תתאים יותר לבירה עדינה וגבינה קשוחה לבירה עשירה ומלאת נוכחות. עוצמה מתבטאת במכלול טעמים, הן בבירה והן בגבינה: אלכוהול, גוף, פירותיות, תיבול, חריפות ומליחות, שכל אחד מאלה תורם למכלול הטעמים.

 

הרמוניה, לעיתים, מתרחשת התאמה בצורה טובה כאשר שני הצדדים חולקים טעמים משותפים. כך למשל גבינה עם טעם עשבוני, המשודכת לבירה עם ארומה כשותית, תייצר איתה טעם נוסף על אותו מנעד ותוסיף למורכבות החוויה.

 

ניגוד טעמים מנוגדים מאזנים, אחד את השני, בירה מתקתקה תאזן מליחות בגבינה, מרירות או הגזה בבירה יאזנו אחוזי שומן גבוהים בגבינה, מתיקות מאלטית של בירה תאזן חריפות של גבינה.

 

התאמה של גבינות ליין ובירה אינה מדע עם תשובה נכונה אחת, ישנם זיווגים שישענו רק על אחד מהעקרונות וישנם כאלה שיהיו שילוב של העקרונות. אבל, על דבר אחד אסור לוותר, על הסקרנות… חג השבועות על מאכלי הגבינה שלו, הוא הזדמנות לחובבי הבירה להתנסות בשילובים חדשים ואפילו מוזרים, אל תפחדו להעז – אולי דווקא זה יהיה החיבור המרתק מכולם?