על אף ש”אחד באפריל” (April Fools’ Day) נחגג כבר מאות שנים בתרבויות שונות באירופה, המקור של החג הוא מסתורי ושנוי במחלוקת.

היסטוריונים רבים מאמינים שהמקור שלו הוא בשנת 1582, כשצרפת החליפה את לוח השנה מהג’וליאני לגרגוריאני. החדשות שעברו אז בעצלתיים, לא הגיעו לאזורים מסויימים ואנשים עוד לא ידעו שראש השנה החדשה עבר מה-1 באפריל ל-1 בינואר.

הם המשיכו לחגוג את הניו-יירז בלילה האחרון של חודש מרץ וכך הפכו למטרות של לעג ומתיחות. במסגרת אחת מאותן המתיחות, נהגו העוברים והשבים להדביק דגים מנייר על גבם של החוגגים, ואלו כונו “poisson d’avril” ובתרגום לאנגלית – April Fish, כינוי של דג צעיר שנתפס בקלות או אדם נאיבי שקל לעבוד עליו.

יהיה המקור אשר יהיה, עד היום אנחנו נוהגים לחגוג את האחד באפריל באמצעות מתיחות קטנות או גדולות. חברות האלכוהול, לעתים בשיתוף פעולה עם התקשורת, נהנות גם הן לייצר מתיחות מצויינות על מנת לפרסם את המוצרים שלהן. הנה כמה מהטובות שמצאנו:

רום באנדנברג פותח מלון בתוך חבית רום: ” The Rum Barrel Hotel” הוא מתיחה נהדרת של יצרנית הרום הגדולה מאוסטרליה.

בוידאו שפורסם על ידם, הם הודיעו על פתיחת המלון: “קבלו את המפתחות לחבית מספר 9, שם תוכלו להרדם בתוך ארומות המולאסה ולחלום חלומות מתוקים כקני סוכר…” בחבית מספר 9, הם ציינו, תמצאו מיטות קינג סייז, מזגן ומיני בר מלא במוצרים של באנדנברג.

מנהל המותג אף אמר ש”אנחנו בבאנדנברג עולים מדרגה בחוויית הרום שאנחנו מציעים לתיירים. נביא אותם הכי קרוב שיש אל תוך הרום שהם כל כך אוהבים”. הניוז מייל אף הוציאו ידיעה שפורסמה באחד באפריל ודיווחה על המלון כחדשות אמיתיות. רבים נפלו למתיחה וניסו להזמין מקומות.

מפלצת הקרקאן מגיעה לנהר התמזה: פייק ניוז קורע שדווח על ידי שדרן החדשות של ה-BBC מייקל ביורק, חשף כי ה”קראקן”, מפלצת מיתולוגית שאורכה מגיע לכ-5.5 מטרים נמצאה בנהר התמזה. חברת הרום “קראקן”, הקרויה על שם אותה מפלצת מיתולוגי, פרסמה בתגובה לדיווח שהיא מוכנה לתת פרס על סך 10,000 פאונד לכל מי שיביא לה את הקראקן חי ושלם.

ייגר באלם לשחרור מרפק הברמנים: ייגרמייסטר יצאו בפרסומת קורעת ביוטיוב, המציגה ברמן שמנסה לשקשק את השייקר שלו ללא הצלחה, שכן הוא סובל מ”מפרק הברמנים” – כאב שנגרם כתוצאה משקשוק יתר. המוצר החדש של ייגרמייסטר – הייגר באלם (בפרפרזה לטייגר באלם) – מרגיע את האזור הנגוע והופך כל ברמן בכאבים – לברמן מאושר.

“זו יצירה גרמנית, עם 56 מרכיבים טבעיים מפרחים, עשבים, שורשים ופירות. כל זאת בצנצנת אחת שתרגיע את המרפק שלכם”, אומר המציג בפרסומת, “והריח! הוא מתוק, הוא מריר, הוא פירותי, הוא חריף והוא עשבוני!”. הברמן הנלהב מורח את הקרם בהנאה ומשקשק את הקוקטיילים שלו בתנועות חלקות וללא כל כאב.